Justyna Dorosz

psycholog, seksuolog, trener treningu umiejętności społecznych

Absolwentka psychologii klinicznej na Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu seksuologii na Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Stale poszerza wiedzę w obrębie diagnozy psychologicznej. Odbyła liczne szkolenia i kursy z zakresu pomocy zarówno psychologicznej, jak i seksuologicznej (w szczególności osobom LGBTQIA+). Ukończyła również szkolenie przygotowujące do prowadzenia treningu umiejętności społecznych (TUS). W swojej pracy dąży do jak najbardziej inkluzywnego stosunku wobec pacjenta.
Pracuje z osobami z zaburzeniami nastroju, lękami oraz trudnościami w regulacji emocji. Udziela wsparcia osobom w trudnej sytuacji życiowej. Zajmuje się także kwestią dysfunkcji seksualnych, zaburzeń seksualnych i problemów tożsamościowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy w Zakładzie Karnym, Centrum Mediacyjnym, Centrum Psychoedukacji i Terapii EVOLUTIO, Poradni dla Dzieci i Młodzieży Psychoterapia i Rozwój ERA PSYCHE oraz Stowarzyszeniu Pomocy AKSON. Jest również ambasadorką Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL oraz wolontariuszką w Fundacji Inspira.

Przez ponad rok prowadziła własny gabinet pomocy psychologicznej, gdzie przyjmowała młodzież od 16 roku życia oraz dorosłych.

Stale aktualizuje swoją wiedzę i podnosi kwalifikacje dla jak najlepszej jakości usług.