Beata Pietrzak

psycholog, specjalista psychologii klinicznej, psychoonkolog

Studia na kierunku psychologia ukończyła na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, które uzupełniła studiami podyplomowymi w zakresie pedagogicznego kursu kwalifikacyjnego.
Prowadziła działalność dydaktyczną i naukową na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu.
Od około 15 lat, związana jest z pacjentem onkologicznym i jego
środowiskiem na różnych etapach diagnostyki i leczenia. Od 2009 r. jest zatrudniona na Oddziale Onkologicznym Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, konsultując także pacjentów innych oddziałów somatycznych.
Posiada doświadczenie w pracy z pacjentem opieki paliatywno – hospicyjnej, które nabyła współpracując z zespołem Hospicjum im. J. Pawła II w Wałbrzychu. W Uzdrowisku Szczawno – Jedlina realizowała program rehabilitacji leczniczej w schorzeniach onkologicznych po leczeniu nowotworu gruczołu piersiowego.
W 2012 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie psychoonkologii, natomiast w 2018 r. zdała państwowy egzamin specjalizacyjny uzyskując tytuł specjalisty psychologii klinicznej.
Prowadzi wiele spotkań o charakterze wykładowym i warsztatowym, m.in.: grupy wsparcia dla osób po stracie, wykłady dla pacjentów stomijnych, warsztaty dla Amazonek, szkolenia z zakresu psychologii dla personelu medycznego itd.
Do współpracy zaprasza osoby dorosłe zmagające się z przewlekłą chorobą i ich rodziny, osoby z zaburzeniami nastroju i zaburzeniami lękowymi. Oferuje wsparcie dla osób w żałobie, znajdujących się w stanie kryzysu emocjonalnego czy chronicznego stresu.
Interesują ją i inspirują w pracy z pacjentem przekonania Viktora E. Frankla, że każdy
człowiek poszukuje w życiu sensu, a jego odnalezienie ma uzdrawiający wpływ na ludzką psychikę.

Pracuje z osobami dorosłymi zgodnie z zasadami Kodeksu Etyczno – Zawodowego Psychologa.